Sztuka Kochania - wciąż na finansowym szczycie polskiego box office'u

© Jarosław Sosiński | Watchout Productions

Sztuka Kochania - wciąż na finansowym szczycie polskiego box office'u

Opublikowany

Film o najbardziej znanej polskiej seksuolożce nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu polskiego box office'u w kategorii "wpływy".

Po siedmiu miesiącach od premiery Sztuka Kochania nadal jest najbardziej efektywnym finansowo filmem w 2017 roku polskiego box office'u. Do chwili obecnej na srebrnym ekranie obejrzało go 1 795 619 osób z wynikiem finansowym 35 643 442 zł.  Tuż za polską produkcją zobaczymy bajki Gru Dru i Minionki z wynikiem 35 389 069 zł i Sing z wynikiem 30 625 371 zł.

Przypominamy też, że film znalazł się w oficjalnej selekcji konkursu głównego na 42 FPFF w Gdyni i już we wrześniu zawalczy o Złotego Lwa.

Te dwie informacje to dobre prognozy dla polskiego kina. Są dowodem tego, że można pokazać film na festiwalu i równocześnie dotrzeć do szerokiej widowni. W dorobku naszej firmy to druga taka produkcja, przy ktorej zapanowała zgodność środowiska festiwalowego z widownią

Krzysztof Terej, producent filmu

Sztuka kochania to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej, kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Film wyreżyserowała Maria Sadowska, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się Magdalena Boczarska.


TWÓRCY
Reżyseria: Maria Sadowska
Zdjęcia: Michał Sobociński
Scenariusz: Krzysztof Rak
Reżyser castingu: Marta Kownacka
Scenografia: Wojciech Żogała
Kostiumy: Ewa Gronowska
Charakteryzacja: Aneta Brzozowska
Dźwięk: Jarosław Bajdowski, Michał Fojcik
Muzyka: Radzimir Dębski
Montaż: Jarosław Kamiński PSM
Produkcja: Watchout Productions sp. z o.o.
Producent: Krzysztof Terej
Producent wykonawczy: Piotr Woźniak – Starak
Producent kreatywny: Xawery Żuławski
Producent liniowy: Adrian Włodarski
Kierownik produkcji: Robert Feluch
Dystrybucja: Next Film
Koproducenci: TVN SA, Orange Polska SA, Agora SA, Plast Service Pack
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

OBSADA
Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Jasmine Polak, Karolina Gruszka, Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Mecwaldowski, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Artur Barciś

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.