Sztuka Kochania zwycięzcą w kategorii film polski festiwalu Camerimage!

źródło: www.facebook.com/camerimage

Sztuka Kochania zwycięzcą w kategorii film polski festiwalu Camerimage!

Opublikowany

Michał Sobociński zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego filmu  za zdjęcia do "Sztuki Kochania" na 25. jubileuszowym Camerimage Festival.

Nagrodę przyznajemy za uduchowioną i tętniącą życiem realizację historii biograficznej, która nie boi się dostarczać rozrywki. Za szerokie przedstawienie wielu przedziałów czasowych bez utraty emocji, humoru i szczerego humanizmu. A także za zdjęcia, przedstawiające ducha i żartobliwość tej wyjątkowej historii przy użyciu własnego języka.

Brad Silberling, przewodniczący jury Konkursu Filmów Polskich

18 listopada 2017 r. w Bydgoszczy  odbyła się gala zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Jest to największy i najbardziej znany festiwal poświęconym sztuce operatorskiej. Obok konkursu głównego, w którym konkurują produkcje z całego świata, bardzo ważną częścią festiwalu jest Konkurs Filmów Polskich. W jego jury zasiadają uznani twórcy światowego kina. W tym roku byli to: Brad Silberling, Denis Lenoir, AFC/ASC, Claudio Miranda, ASC, Jim Stark i Mark H. Weingartner, ASC. To właśnie oni zdecydowali, że najlepszym polskim filmem 2017 roku była właśnie Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. 
Michał Sobociński

Michał Sobociński

 Złota Żaba powędrowała do węgierskiego operatora Mate Herbaia, który zrobił zdjęcia do Duszy i ciała Ildiko Enyedi. Srebrną Żabę dostał Michaił Kriczman, autor zdjęć do Niemiłości Andrieja Zwiagincewa, a Brązową Anthony Dod Mantle za zdjęcia do Najpierw zabili mojego ojca Angeliny Jolie.

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.