Sztuka Kochania zwycięzcą w kategorii film polski festiwalu Camerimage!

źródło: www.facebook.com/camerimage

Sztuka Kochania zwycięzcą w kategorii film polski festiwalu Camerimage!

Opublikowany

Michał Sobociński zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego filmu  za zdjęcia do "Sztuki Kochania" na 25. jubileuszowym Camerimage Festival.

Nagrodę przyznajemy za uduchowioną i tętniącą życiem realizację historii biograficznej, która nie boi się dostarczać rozrywki. Za szerokie przedstawienie wielu przedziałów czasowych bez utraty emocji, humoru i szczerego humanizmu. A także za zdjęcia, przedstawiające ducha i żartobliwość tej wyjątkowej historii przy użyciu własnego języka.

Brad Silberling, przewodniczący jury Konkursu Filmów Polskich

18 listopada 2017 r. w Bydgoszczy  odbyła się gala zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Jest to największy i najbardziej znany festiwal poświęconym sztuce operatorskiej. Obok konkursu głównego, w którym konkurują produkcje z całego świata, bardzo ważną częścią festiwalu jest Konkurs Filmów Polskich. W jego jury zasiadają uznani twórcy światowego kina. W tym roku byli to: Brad Silberling, Denis Lenoir, AFC/ASC, Claudio Miranda, ASC, Jim Stark i Mark H. Weingartner, ASC. To właśnie oni zdecydowali, że najlepszym polskim filmem 2017 roku była właśnie Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. 
Michał Sobociński

Michał Sobociński

 Złota Żaba powędrowała do węgierskiego operatora Mate Herbaia, który zrobił zdjęcia do Duszy i ciała Ildiko Enyedi. Srebrną Żabę dostał Michaił Kriczman, autor zdjęć do Niemiłości Andrieja Zwiagincewa, a Brązową Anthony Dod Mantle za zdjęcia do Najpierw zabili mojego ojca Angeliny Jolie.

Udostępnij

Powiązane artykuły

Magdalena Boczarska laureatką plebisytu Róże Gali

Magdalena Boczarska laureatką plebisytu Róże Gali za rolę Michaliny Wisłockiej w filmie Sztuka Kochania.